Loading Udalosti
This udalosť has passed.

Letná tomistická škola: Kráčajú milosť a prirodzenosť tým istým smerom? Putovanie od sv. Dominika k sv. Tomášovi

S radosťou vám oznamujeme, že vo voľnom pokračovaní minuloročnej letnej školy otvoríme na Pustom Dvore (Ábelová) 23. – 29. augusta, ak pandemická situácia dovolí, Letnú tomistickú školu. V jubilejnom roku osláv, v mesiaci 800. výročia dňa narodenia sv. otca Dominika pre nebo, je určená pre mladých od 18 rokov.

Prirodzenosť a milosť je veľkou témou tomistickej tradície už niekoľko storočí. Každý človek je jedinečný. No všetci vnímame, že predsa máme ako ľudia veľa spoločného. Čo nás spája a definuje ako osobitný druh? Je to rovnaká prirodzenosť. Ale zdá sa, že tá sa počas stáročí mení. Aká teda je naša prirodzenosť, čo ju tvorí, ako ju ovplyvnil prvotný hriech, či naše každodenné zlyhania a ako reaguje na nadprirodzenú milosť? O tom bude naša týždňová škola. Podobne ako minulý rok, brat Vavrinec nám sprostredkuje, ako sa na tieto otázky pozerá Sv. Písmo. Bratia Alan a Samuel následne predstavia pohľad sv. Tomáša Akvinského a autorov, ktorí rozvíjali jeho tézy. Tešíme sa tiež na spoločné diskusie. Sobotné popoludnie bude tvorivé v réžii sestry Blažeji a nebude chýbať ani celodenný výlet k jazeru Ľuboreč, dva večerné filmy a dve opekačky.

Podrobný program predstavíme koncom mája. Dotovaná cena za ubytovanie a stravu počas týždňa je 50 EUR. Prihlasovať sa môžete už odteraz až do naplnenia ubytovacej kapacity nášho Kontemplatívneho centra Pustý Dvor na opmladez.sk@gmail.com, kde nás môžete kontaktovať aj v prípade akýchkoľvek otázok ohľadom Letnej tomistickej školy.

Tešíme sa na vás,

Vaši OP organizátori