Na novembrovej stredoškolskej Ábelovej, ktorá prebiehala v dňoch od 24. do 26. novembra, sme pokračovali v čítaní knihy od Timothyho Radcliffa.

Už v auguste sme sa vybrali na cestu viery, na ktorú nás Boh pozýva. Je to cesta plná dobrodružstva a spoznávania, cesta na ktorej sa snažíme byť živí v Bohu. Ale vieme, že nie každá cesta je jednoduchá. Preto celá stredoškolská novembrová Ábelová sa niesla v téme HRIECH a s ním spojené aj ODPUSTENIE.

Už v piatok sme sa zamýšľali čo je to hriech a kde v Biblii ho môžeme nájsť. V sobotu sme hlbšie rozoberali, čo je to hriech a to čítaním niekoľkých kapitol z knihy, pri ktorých nás sprevádzali a usmerňovali aj komentáre brata Lukáša OP, či sestry Justíny OP. Vďaka tomu sme zistili, že častokrát sa uzatvárame sami do seba a tvoríme akoby ,,ľudské klbko”, ktoré mnohokrát aj zlý smer vetra odfúkne z tejto cesty. Cítime sa stratení a opustení. Ale Bohu zo nie je jedno. On je tým magnetom, ktorý nás privedie na túto cestu naspäť. Stačí len jeho dych. Ten božský dych, vďaka ktorému sa oslobodíme zo zovretia seba samého a budeme schopní znova vnímať a kráčať na našej dobrodružnej ceste, na ktorú sme sa vybrali.

Takýto božský dych sme cítili aj počas sobotného land-artu so sestrou Blažkou, ktorý nám poriadne vyštípal líčka. Celý land-art sa niesol v znamení Matúšovho evanjelia, presnejšie citátom: ,, Vtedy k nemu pristúpil Peter a povedal mu: „Pane, koľko ráz mám odpustiť svojmu bratovi, keď sa proti mne prehreší? Azda sedem ráz?“ 22 Ježiš mu odpovedal: „Hovorím ti: Nie sedem ráz, ale sedemdesiatsedem ráz.” Po umeleckom programe nasledoval aj ten duchovný. Krátkou adoráciou sa každý stíšil v kaplnke a len rozjímal. V nedeľu ako stále po svätej omši, sme my, mladí, mali slovo. Každý si pripravil kázeň k téme, ktorá ho najviac oslovila a po našom duchovnom slovku sme si rozdelili úlohy a dali sa do upratovania, aby sme sa stihli najesť a dostaviť sa na stanicu, na ktorej nás čakal vlak domov.

Celý víkend bol pre nás mladých obohacujúci a už sa všetci nevieme dočkať ďalšej stredoškolskej Ábelovej:)

Lucia Kaduková

PODPORTE NAŠE AKCIE 👉🏻 https://adom.darujme.sk/podporte-mladych-na-ceste-k-bohu/