V dňoch 22. – 24. októbra 2021 sa skupinka mladých nadšencov vybrala na krásne miesto, Motyčky, aby sa stretli so sestrami a bratmi dominikánskej rodiny.
 
👉🏻 Hlavným cieľom víkendu bolo posunúť projekt ADOM na vyšší level, a to jednak vytvorením štatútu a zvolením hlavného koordinátora a jeho rady.
 
👉🏻 Oficiálny program sa začal piatok večer svätou omšou. Po nej nasledovala diskusia o doterajšej činnosti ADOMu.
 
👉🏻 Hlavným bodom sobotňajšieho dňa bolo práve vytvorenie štatútu, na ktorom sme doobeda úpenlivo pracovali v skupinkách. Poobede sme načerpali sily v prostredí krásnej prírody a neskôr sa vrhli opäť do práce. Tentokrát sme pracovali všetci spolu a vytvorili oficiálnu verziu štatútu, ktorý definuje identitu a poslanie ADOMu. Po dokončení práce na štatúte sme vykonali voľby, ktoré sa niesli v demokratickom duchu.
 
❗️Mladí ADOMáci si zvolili:
👨🏻‍🦰hlavného koordinátora – Sebastiána Kaduka,
👩🏻‍🦱 koordinátora pre poslanie – Filoménu Ághovú,
👩🏻 koordinátora pre komunikáciu – Veroniku Kadukovú,
🧔🏻‍ koordinátora pre financie – Lukáša Žemlu.
 
🥳 Ako odmenu za úspešné voľby a dobrú prácu sa sobotňajší večer niesol v duchu oslavy.
 
👉🏻 Avšak ešte nás čakala jedna povinnosť, a to plánovanie akcií na rok 2022. Preto v nedeľu doobeda sme si opäť sadli a spolu premysleli to, ako bude vyzerať nasledujúci rok. Celý víkendový program sme zakončili svätou omšou, a následne obedom.
 
👉🏻 Veríme, že tento víkend bol veľkým krokom a novým začiatkom pre fungovanie ADOMu. Okrem toho veríme, že dielo ADOM prinesie veľké ovocie a pritiahne tak mladých k nasledovaniu Ježiša Krista podľa príkladu sv. Dominika.
Dominika Paliesková