Začiatkom marca sa skupina desiatich miništrantov z farnosti Zvolen – Západ vybrala na výlet do Košíc, aby lepšie spoznala najstarší dominikánsky kláštor na Slovensku.

Cestu vlakom nám spríjemnili spoločenské hry. V Košiciach nás privítal brat Alan. Začínali sme, samozrejme, svätou omšou, pri ktorej sme všetci miništrovali. Po nej nám brat Kristián veľmi pútavo porozprával o histórií dominikánskeho kláštora a kostola v Košiciach. Previedol nás po kostole, ukázal nám kostolnú vežu a dovolil každému vyskúšať hru na organe. Poobede sme sa vybrali do technického múzea, kde nás čakala zaujímavá prehliadka. Navštívili sme aj vedecko-technické centrum a zabavili sme sa s mnohými interaktívnymi exponátmi. Večer sme sa pomodlili spolu s bratmi dominikánmi vešpery. Po nich nás čakal večerný film, ktorý sa všetkým veľmi páčil. Na druhý deň sme sa po chutných raňajkách vybrali do Dómu svätej Alžbety, kde sme obdivovali nádherné a vzácne oltáre. Ešte pred obedňajšou svätou omšou sme si stihli pozrieť Staré mesto a zahrať sa na preliezkách v parku, čo bolo najväčším zážitkom pre malých miništrantov J. Poobede sme už cestovali naspäť do Zvolena. Cesta bola dlhá, ale my sme si ju znovu spríjemnili spoločenskými hrami.

Verím, že sa všetkým chlapcom tento náš prvý výlet veľmi páčil a majú z neho veľa pekných spomienok. Sme veľmi vďační dominikánom, že sa o nás postarali a veríme, že sa nám ešte podarí zorganizovať veľa podobných akcií ako bola táto.