Chcel by si spoznať mladých kresťanov z rôznych kútov sveta, stretnúť Svätého Otca, prekonať sám seba pri niekoľkodňovom putovaní, zažiť silu spoločenstva a prehĺbiť svoj vzťah s Bohom? Potom je táto akcia pre teba ušitá presne na mieru.

Svetové dni mládeže sa budú konať v Lisabone v dňoch 1. – 6. augusta 2023. Ako prvý účastník bol zaregistrovaný pápež František. Zjavne teda nikto nekontroluje vek 🙂

Budeme radi, ak sa pridáte k našej pútnickej skupine, ktorá bude putovať trasou Santiago – Porto – Fatima – Lisabon.

Určite nestihneme prejsť peši celú trasu. Zvyšok cesty sa odvezieme autobusom. Na Svetových dňoch mládeže sa zúčastníme 4. – 6. augusta.

 

Koľko by ma to stálo?

  1. Poplatok za účasť na SDM (ubytovanie, jedlo, dopravu, osobné poistenie a balík pútnika) v dňoch 4.8. – 6.8. pri zaplatení do 31.12.2022 je 112,50 EUR.
  2. Základná cena letenky Praha – Santiago je 86 eur. Spiatočná letenka Lisabon – Viedeň je v tejto chvíli 148 eur. Dúfame, že po Vianociach klesne.
  3. Pútnické ubytovne na trase Santiago – Fatima sa pohybujú v cenovom rozpätí 0-15 eur (áno, niekde je príspevok dobrovoľný), takže ubytovanie a strava nás môže priemerne vyjsť 250–300 eur. Samozrejme, kto sa bude vedieť uskromniť, môže ho to vyjsť aj menej, a ak si niekto bude „chcieť dopriať“, ľahko minie aj oveľa viac.

Ak si sa rozhodol ísť

  1. Záväzne sa prihlás na mailových adresách brat.samuel@gmail.com a opmladez.sk@gmail.com
  2. Pošli registračný poplatok 112,50 eur na účet Lukáša Žemlu, č. SK06 1100 0000 0029 3640 4087 najneskôr do 22.12. (alebo do naplnenia kapacity nášho putovania). Do poznámky pre prijímateľa, prosím, napíš: SDM + svoje meno a priezvisko.                                                                                                                                                                                                                                   Keďže máme miesto na putovanie pre max. 25 ľudí, keď sa nám kapacita naplní, putovanie budeme musieť uzavrieť. Prihlásení ste, keď nám príde od vás registračný poplatok.
  3. Vo chvíli, ako nás bude záväzne prihlásených 16 (tým pádom budeme na SDM ako samostatná skupina), vám dáme vedieť a môžeme si kupovať letenky. Tie budeme kupovať každý sám – na rovnaký let.

Čo si potrebujem vziať?

Spacák a karimatku.

Na putovanie – čím menej vecí. Hovorí sa, že si treba nachystať len veci, ktoré nevyhnutne potrebujete, a z nich ešte polovicu vyhodiť 🙂

Normálne by sme mali byť schopní každý deň si vyprať, čo potrebujeme. Cez leto je v Portugalsku horúco, takže keď si podvečer vyperieme, ráno budú veci suché. Tým pádom stačia skutočne 2 sady letných vecí (3x tričko, 2x kraťasy, spodné prádlo), 1 mikina, veci na spanie, hygienické potreby, ľahký pršiplášť. Čiapku / šatku, krém na opaľovanie, uterák. Breviár a Sväté písmo v mobile. Niekoľko dní budeme putovať popri Atlantiku, ak sa chcete okúpať, hodia sa plavky 🙂 Botasky a sandále. Určite neodporúčame žiadne „ťažké boty“, potrebujeme ľahké, pohodlné, vyskúšané.

Tešíme sa na všetkých odvážnych pútnikov! Uvidíme sa v lete!

Prečítajte si:

Posolstvo Svätého Otca Františka na 37

fr. Samuel P. Lovás, OP