Milí Adomáci,

opäť máme pred sebou dni, kedy sa nútene nebudeme môcť vidieť moc často :(.

Ostaňme ale v kontakte! Už pri poslednom lockdowne sa ukázal ako dobrý spôsob kontaktu náš ADOM-ácky kazateľský portál (viď stredný stĺpec tu: https://dominikani.sk/diela/adom/ + facebook ADOM-u).

O čo ide? Všetci máte skúsenosti s kázaním „mladí mladým“ na Ábelovej. Podľa mňa to býva moc pekné, br. Alan to zažil prvýkrát v auguste na Letnej škole a bol z vás nadšený :). Mohol by to byť taký váš/náš spoločný projekt, ktorý by nás spájal: vedeli by ste jednoducho o sebe, pretože každý príhovor vypovedá o kazateľovi veľa. Inšpirovalo by nás to k modlitbe a štúdiu – ako každá prečítaná aj napísaná kázeň kazateľa má…

Vôbec by nešlo o to, aby každú kázeň čítali stovky ľudí. Naopak, hlavne na začiatku musíme mať skromné očakávania. Do budúcna by sme takto mohli vytvoriť kazateľský tím, ktorý by mohol spolu s bratmi a sestrami pripravovať duchovné obnovy iným mladým… Nateraz ale ide o to, aby sme sa kázňami navzájom formovali.

Ak by ste sa chceli do projektu kázania zapojiť, napíšte nám na opmladez.sk@gmail.com. Príhovor do cca 300 slov by človek napísal raz za 2-3 mesiace. Urobili by sme rozpis, kto by kedy písal príhovor. Témy by sme si dohodli. Mohli by to byť buď denné liturgické čítania; aktuálne dianie alebo prežívanie; v októbri by boli aktuálne aj kázania na tajomstvá ruženca alebo môžete vy navrhnúť aj niečo celkom iné. Ja si myslím, že ideálne by bolo mať tri kázne do týždňa na našich stránkach.

Odvahu! Len kto nič nerobí, nič nepokazí… Dajte nám vedieť, čo si o tom myslíte a už teraz sa teším(e) na spoluprácu! 😊

Vo svätom otcovi Dominikovi,

br. Samuel