Podobne ako vlani si bratia zo zvolenskej komunity na veľkonočný pondelok vyšli na výlet do prírody. Nechali sa inšpirovať tipmi od skúsenejších a pekným popisom túry na stránke hiking.sk.
Najprv sme navštívili Vartovku – strážnu vežu nad mestom Krupina. Je z nej krásny výhľad na celé okolie. V Krupine sme zašli do Domova sociálnych služieb Nádej, kde sme pozdravili naše bývalé farníčky, za ktorými pravidelne chodieva brat Albert.
Našou ďalšou zastávkou bola pevnosť Bzovík. Pôvodne kláštor z 12. storočia bol neskôr prestavaný na protitureckú pevnosť. Cestou sme si prečítali o hlavných zlomoch v osudoch tohto zaujímavého monumentu, nemého svedka našich pohnutých dejín.
Z Bzovíka sme sa presunuli k samote Konské za Čabraďským Vrbovkom. Odtiaľ vedie modrá značka na hrad Čabraď. Šli sme lesom a pod nami sa vinuli meandre Konštianskeho potoka, ktorý sa vlieva do rieky Litavy. Krásny deň vylákal do prírody veľké množstvo dobre naladených ľudí. Aj pre nás to bol príjemný deň aktívneho oddychu, ktorý sme zakončili dobrou obedo-večerou. Pookriali sme na tele i na duši.

Fotky je tiež možné pozrieť si tu.