Milý Bože. Vieš, čo som si dnes uvedomila? Že my máme, pre mnohých tak nepopulárny, vzťah na diaľku!

Ten, kto ma pozná, vie, že s frajerom to už nejaký čas „ťaháme“ na diaľku. Ľudia sa ma pýtajú: „Ako to zvládate?“ Vždy som chcela počuť nejakú konkrétnejšiu otázku, ale zjavne všetkých zaujíma iba to jedno – ako sa stále môžeme mať radi, ak nie sme fyzicky spolu…

Uvažujúc nad tým, drahý Bože, mi napadlo, že Ty a ja máme spolu takýto vzťah. A ako ho zvládame? Aj vďaka svojim vzťahom si uvedomujem, že kľúčom k vybudovaniu správneho vzťahu je komunikácia. Vždy, keď ráno vstanem, nemôžem sa dočkať momentu, kedy svojmu milovanému poviem dobré ráno a viem, že nás čaká ďalší deň spolu. Hoci ho fyzicky nevidím, viem, že existuje, a že rovnako, ako ja myslím celý deň na neho, myslí aj on na mňa. Vymeníme si pár správ o tom, ako sa máme, čo nás čaká, aký sme mali deň, čo nás potešilo či sklamalo… Stále si vyhradíme čas na to, aby sme „boli spolu“.

Preto nás všetkých chcem v tejto dobe neistoty podporiť, aby sme sa zhovárali s našou najväčšou Láskou! Prežívame čas, kedy na nás doliehajú rôzne reťazové správy, hoaxy a všeličo možné, čo vyvoláva strach. No ten sa dá poraziť jedine LÁSKOU.

Táto komunikačná láska – „vzťah na diaľku“ – je veľmi aktuálna aj teraz, keď sa nachádzame v situáciách, kedy sme doma a nemôžeme sa stretávať s ľuďmi, ako sme to robili len pred pár týždňami. Mojimi komunikačnými láskami sú v tomto období kamarátky, presnejšie moje „malé (veľké) ženy“. Minule som mala strach z toho, čo bude. Kontaktovala som ich a vzápätí sa od nich privalila dávka lásky. Tieto pozemské lásky sa pre mňa stali sprostredkovateľmi tej jedinej a večnej LÁSKY.

Nebojme sa mať vzťah na diaľku, vzťah s Bohom. S niekým, koho nevidíme každý deň, no vieme, že raz príde moment, kedy sa uvidíme a bude to tá najkrajšia chvíľa, akú sme kedy prežili. Nech naše slová hneď, keď vstaneme, smerujú k Nemu. Zverujme mu po celý deň svoje radosti, starosti, obavy, túžby… Pred koncom nášho dňa mu zašlime aspoň malý odkaz s vďakou. Pri všetkom, čo robíme, myslíme na Neho a buďme s Ním, lebo aj On je tu stále s nami a pre nás!

Diana Kovalčinová