Jarná tomistická škola, podujatie konané od 26. do 28. apríla v kontemplatívnom centre v Ábelovej, blízko Detvy, oslovuje srdcia a mysle mladých hľadajúcich smer a zmysel vo svojom živote. Jej témou bola „Samota a Spoločenstvo“, s dôrazom na rozlišovanie povolania, sviatosť manželstva a sviatosť kňazstva. Stredoškoláci, vysokoškoláci ako aj mladí pracujúci sa uprostred spoločenstva, vedeného bratmi Dominikánmi, Samuelom a Irenejom, ponorili do pestrej ponuky duchovných prednášok a diskusií.

Program ponúkal vyváženú kombináciu meditatívnych chvíľ v kaplnke a pútavých prednášok o sviatostiach manželstva a kňazstva. Osviežením programu bola interaktívna diskusia „Pod lampou s Dominikánmi“, kde účastníci mali príležitosť otvorene diskutovať o rozlišovaní povolania s bratmi Samuelom a Irenejom.

Napriek intenzívnemu duchovnému programu si účastníci našli čas aj na oddych a zábavu. Tradičná hra „Mestečko Palermo“ spájala účastníkov v atmosfére radosti a priateľstva..

Jarná tomistická škola sa tak stala miestom pre mladých ľudí, kde sa mohli nielen duchovne obnoviť a prehĺbiť svoj vzťah s Bohom, ale aj nájsť podporu a inšpiráciu vo svojej ceste životom. Pre mnohých bola táto skúsenosť nezabudnuteľným priestorom pre osobný rast a posilnenie svojej viery.

Marek Žemla

PODPORTE NAŠE AKCIE 👉🏻 https://adom.darujme.sk/podporte-mladych-na-ceste-k-bohu/